Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2022

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
24.07.2015 12:29
Młodzi zniszczyli miejskie plakaty?

Tak my, oczywiście my dokonaliśmy tego aktu… jedni powiedzą wandalizmu, drudzy przyznają, że to fajne działanie performatywne. Jesteśmy młodzi, chcemy uczestniczyć w życiu społecznym, wie Pan, normalnie decydować o sobie, jak każdy! Przecież nikt nie może nam zabronić. Nie zgadzamy się po prostu! – Mówią młodzi ludzie, którzy tylko naszej redakcji przyznali się do „ataku” na miejskie plakaty reklamujące Rady Sąsiedzkie, czyli konsultacje do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Było tak Panie redaktorze: Na słupach ogłoszeniowych w mieście, jakiś czas temu, pojawiły się plakaty, więc poszliśmy na spotkanie. Wszystko fajnie Panie redaktorze, ale dlaczego nie ma tam wszystkich, nie ma tam naszych rodziców, nauczycieli, całego miasta. Znów zadecydują o nas, ci sami. Podzielą sobie pieniądze, ustalą zasady. Potem będziemy chcieli wyremontować swoją salkę do ćwiczeń, nasz skate park i okaże się, że nie ma pieniędzy, nie można. My jesteśmy, chodzimy regularnie na spotkania, ale jest nas mało, a demokracja jest bezwzględna, postanowiliśmy, więc wykorzystać czas i pomajstrować przy plakatach. Mamy nadzieję, że ludzie przeczytają, zechcą przyjść, wyrazić swoje zdanie. Ja mam nadzieję – mówi drugi z naszych gości, – że nikt w urzędzie nie będzie miał do nas pretensji.

W redakcji postanowiliśmy, jak każe rzemiosło, skontaktować się z koordynatorem ds. Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, by zapytać, co sądzi o takich działaniach. Chłopaki mogą być spokojni. Nikt lepszej promocji nie mógł nam wymyślić – szczególnie wśród młodych – mówi Jakubiec. Zapraszam wszystkich, chodźcie do nas pogadać o Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim 2016!

Źródło: http://www.pszczynska.pl/mlodzi-zniszczyli-miejskie-plakaty.html

Autor: Jack

Google Facebook

Załączone zdjęcia