Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2022

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
15.01.2016 11:25
Realizacja ruszyła! Wojciech Jakubiec

Od 15 stycznia rozpoczęliśmy konsultacje z wnioskodawcami, tym samym rozpoczynając realizację projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016

Po uchwaleniu przez Radę Miejską budżetu gminy, przyszedł czas na analizę zapisów dokumentu w kontekście realizacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wskazane w uchwale komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego, przejęły realizację projektów zaproponowanych i wybranych w drodze głosowania przez mieszkańców. Tym samym, od 15 stycznia tego roku, rozpoczęliśmy konsultacje z wnioskodawcami, rozpoczynając realizację projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Na "pierwszy ogień" poszedł projekt: Wykonanie skoczni w dal dla Zespołu Szkół Nr 2 w Pszczynie przy ul. Staromiejskiej 41  o wartości 34 856 zł (376 głosów). Kolejnym projektem, który poddany został analizie przez pracowników Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych i wnioskodawców, była inwestycja w Studzienicach zaproponowana jako: "Bezpieczne, estetyczne podwórko szkolne" Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach. II etap projektu: Budowa boiska wielofunkcyjnego, ogólnodostępnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach o wartości 70 878 zł (306 głosów).

Przed nami kolejne spotkania i praca nad realizacją projektów. Na bieżąco, będziemy Państwa informować o kolejnych spotkaniach i postępach prac.

Google Facebook

Załączone zdjęcia


Pliki do pobrania