Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2022

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
25.01.2016 13:41
Jest monitoring!

"W porównaniu z pierwszymi dwoma edycjami, tegoroczny budżet obywatelski w Pszczynie, zmienił się o niemal 180 stopni. Przede wszystkim po raz pierwszy w proces opracowywania regulaminu włączono mieszkańców gminy" - piszą autorzy dokumentu pt.: "Budżet Obywatelski w Pszczynie - raport z monitoringu".

Dzisiaj, pracownicy Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic, na swojej stronie internetowej opublikowali dokument pod tytułem: Budżet Obywatelski w Pszczynie - raport z monitoringu. 

Od 1 września 2014 Stowarzyszenie realizuje projekt „Skontroluj jak działa budżet obywatelski w twojej gminie” finansowany ze środków EOG w ramach Programu Obywatele dla Demokracji. Pracownicy stowarzyszenia sprawdzają w nim, jak samorządy poradziły sobie z wdrożeniem budżetu obywatelskiego.

W pierwszym etapie monitorowano 6 gmin. W roku kolejnym, prócz rozwiązań w innych miastach, sprawdzano także czy samorządy się uczą – czy wprowadziły poprawki, ulepszenia, nasze zalecenia do całej procedury. Jednym z takich właśnie miast była Pszczyna. I jak sądzicie? Czy z roku na rok jest lepiej? Odpowiedź znajdą Państwo w raporcie.

Ciekawe też jest zestawienie opinii autorów monitoringu z wynikami ankiety ewaluacyjnej. W następnym tekście, przybliżymy Państwu wyniki analizy ankiety, tymczasem zapraszamy do lektury monitoringu sporządzonego przez osoby, które obiektywnie i metodycznie przyglądają się różnym procesom rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Google Facebook

Pliki do pobrania