Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
24.02.2016 12:15
O Pszczyńskim Budżecie u Wojewody!

Obok pozytywnych wyników monitoringu Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 sporządzonego przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, zaproszenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego do udziału w projekcie Regionalna Akademia Obywatelska jest kolejną pozytywną oceną zmian, których dokonano w mijającym roku.

Śląski Urząd Wojewódzki, przyglądając się dynamicznemu rozwojowi Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, zaprosił Urząd Miejski w Pszczynie do udziału w projekcie pn. "Regionalna Akademia Obywatelska". Akademia jest przedsięwzięciem promującym inicjatywy obywatelskie i wartości społeczne. Stanowi cykl warsztatów adresowanych do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Tematem spotkań tegorocznej edycji ma być budżet obywatelski. W ramach naszej obecności poprowadzimy warsztaty pod roboczym tytułem "Budżet obywatelski w małej gminie" 17 marca. Potem, w maju, podczas drugiego terminu zabierzemy ze sobą młodych uczniów z Forum Samorządów Gimnazjalnych.

Cały czas trwają przygotowania do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Konsultacje dotyczące modelowania nowych zasad trwają, według sugestii wynikających z ankiety ewaluacyjnej, podczas zebrań sprawozdawczo-wyborczych, których harmonogram zakłada spotkania we wszystkich sołectwach i osiedlach do połowy kwietnia tego roku. Koordynator do spraw Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w redakcji projektu uchwały, która obowiązywać będzie w 2017 roku.

Google Facebook

Pliki do pobrania