Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
01.03.2016 20:11
Weź udział w konkursie! http://naprawsobiemiasto.eu/

1 marca rusza II edycja konkursu dla samorządów i mieszkańców miast „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto – edycja 2016”. Jego celem jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszany lub realizowanych w 2015 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. W zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno sami autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których zostały one zrealizowane. Finał zmagań w maju podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W I edycji konkursu w jury zasiedli m.in. premier Jerzy Buzek i Paweł Soloch – obecny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Nagrodzeni zostali autorzy radomskiego projektu „Ułatwienia rowerowe w Radomiu” oraz „Woonerf – ulica – podwórzec w Łodzi”. Łącznie na 54 pomysły oddano w głosowaniu 33 779 głosów. W tegorocznej edycji nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach „społecznej” (pomysły zgłoszone w 2015) i „samorządowej” (projekty zrealizowane w 2015). Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów. Promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2016 r. podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach z udziałem członków jury oraz zwycięzców. Nagrodami w konkursie są promocja pomysłów lokalnych na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny i ekologiczne gadgety.

W jury konkursu zasiadają: Piotr Żuber – Dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju Ministerstwa Rozwoju, przedstawiciel Instytutu Sobieskiego, Marcin Gerwin – Sopocka Inicjatywa Rozwojowa, Rafał Kerger – Redaktor naczelny Portalu Samorządowego, Ewa Stokłuska – Członkini Rady ds. budżetu partycypacyjnego przy Prezydencie m.st. Warszawy, dr Konrad Niklewicz – Dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego, Grzegorz Wójkowski – Prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Paweł Wyszomirski – Prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Zgłoszenia pomysłów/projektów należy przesyłać na adres konkurs@naprawsobiemiasto.eu od 1 marca do 17 kwietnia 2016 r. w formie 3-minutowych filmów lub prezentacji. W tytule maila należy podać nazwę miejscowości oraz tytuł pomysłu. Możliwe jest zgłaszanie kilku pomysłów przez przedstawicieli jednego miasta. W treści maila istotne jest podanie danych kontaktowych do osoby, koordynującej udział w konkursie.

Konkurs jest prowadzony przez Fundację Napraw Sobie Miasto z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Partnerem jest Portal Samorządowy oraz organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dodatkowe informacje o konkursie, w tym nagrodzonych pomysłach w I edycji, na stronie mieszkam-tu.eu.

Tekst za: http://naprawsobiemiasto.eu/blog/2016/03/01/wez-udzial-w-konkursie-mieszkam-tu-eu/

 

Google Facebook