Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
08.11.2016 12:47
Czekamy na Państwa opinie!

Bardzo prosimy o Państwa opinie na temat tegorocznej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, a także zmian, które wprowadziliśmy. Ankieta jest również dostępna w formie tradycyjnej. Wystarczy wydrukować plik z załącznika, wypełnić i przynieść do Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Czekamy na Państwa opinie do 2 grudnia 2016 r.

Systematyczny proces obejmujący zbieranie informacji oraz zdawanie relacji (w postaci raportu) z tego, jak się rzeczy mają, z intencją dostarczenia danych ułatwiających podejmowanie decyzji – definiuje proces ewaluacji profesor Henryk Mizerek (specjalista metodologii nauk społecznych). Narzędzie to jest również niezbędnym elementem oceny przebiegu budżetu obywatelskiego. Daje bowiem rzeczywiste odpowiedzi, na pytania o prawidłowości przeprowadzonych zmian.

Ewaluacji nie mogło również zabraknąć w trakcie realizacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wprowadzona jako stały element w 2015 roku, dała odpowiedź na wiele wątpliwości, które wynikły podczas przebiegu Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, pozwoliła również wprowadzić zmiany, z których korzystaliśmy w tegorocznej edycji. Dzięki niej wreszcie, między innymi, otrzymaliśmy certyfikat przyznawany przez Fundację Napraw Sobie Miasto, zaświadczający, że „proces przyjmowania budżetu obywatelskiego w gminie podlega systematycznej ewaluacji i jest stale doskonalony na jej podstawie”.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tworzenie Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Tegoroczne wyniki wskazują, że podjęliśmy właściwe działania. W ich wyniku wybraliśmy 54 projekty do realizacji, a frekwencja jest większa o 5,2% od zeszłorocznej edycji.

W linku poniżej udostępniamy ankietę ewaluacyjną. Bardzo prosimy o Państwa opinie na temat całego procesu, a także zmian, które wprowadziliśmy w tegorocznej edycji:

http://ankieta.pszczyna.pl/index.php?sid=55562&lang=pl

Ankieta jest również dostępna w formie tradycyjnej. Wystarczy wydrukować plik z załącznika, wypełnić i przynieść do Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Czekamy na Państwa opinie do 2 grudnia 2016 r.

 

Google Facebook

Pliki do pobrania