Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
28.08.2017 12:09
Wyniki weryfikacji!

Ciekawostką jest, że po raz pierwszy w historii Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego dwa projekty zostały wycofane przez samych autorów.

Komisja zakończyła dwumiesięczny okres pracy z autorami propozycji projektów. Efektem jest lista propozycji, które da się zrealizować jeśli tylko wskażą je Państwo w głosowaniu jako najbardziej potrzebne dla naszych społeczności.

Wśród projektów ogólnogminnych pozytywną akceptację otrzymało 11 propozycji na łączną kwotę 617 264,00 zł. Znajdziemy wśród nich aż 5 projektów o charakterze kulturalnym, społecznym na kwotę 246 300,00 zł. Pozostałe to inwestycje i szeroko rozumiane zakupy.

Niestety znalazły się też 2 pomysły, które z różnych względów musiały zostać odrzucone.

Propozycje lokalne zaakceptowane w ramach prac Komisji to 55 projektów na łączną sumę 2 099 882,03 zł, wśród których znajdziemy 6 projektów kulturalnych, społecznych na łączną sumę 136 212,00 zł.

Tutaj również znalazły się projekty odrzucone. Wartość odrzuconych propozycji stanowi 118 839,27 zł. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy w historii Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego dwa projekty zostały wycofane przez samych autorów. Jeden w związku ze złożeniem projektu o identycznej treści, przez inną grupę mieszkańców.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej, w zakładce /propozycje projektów/. Tam, tradycyjnie już udostępniamy autorom możliwość prezentacji swoich pomysłów w autonomicznych podzakładkach.

Google Facebook

Pliki do pobrania