Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /
22.10.2017 22:18
Wyniki_2018!

Pozostaje jeszcze tylko poczekać do środy na decyzję autorów dwóch propozycji projektów. Jeśli uda im się zredukować zakres działań i dostosować do nich kosztorys, dołączą do czterdziestu trzech projektów, które już na pewno zrealizujemy na przełomie 2018 roku.

5 724 mieszkańców oddało w sumie 11 448 głosów, wybierając najciekawsze propozycje Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił ostateczne wyniki głosowwnia.

Pod głosowanie poddano 67 propozycji projektów, złożonych przez mieszkańców gminy Pszczyna. 6 103 głosów oddano poprzez panel do głosowania na stronie internetowej,  5 345 to liczba głosów oddanych na tradycyjnych kartach na tradycyjnej karcie.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki. Warto podkreślić, że wśród projektów lokalnych znalazło się kilka, które nie osiągnęły minimalnego progu 3 % poparcia. Oznacza to, że nie zostaną one zrealizowane. 

Dziękujemy Państwu za aktywność i zainteresowanie. To szczególnie ważne w kontekście rekordu, który udało nam się pobić. Frekwencja wzrosła do 13,7% i jest o kolejny 1% większa od roku poprzedniego. 

Google Facebook

Pliki do pobrania