Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

10/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/OGÓLNOGMINNE/Wykonanie nakładki asfaltowej bocznej odnogi ul. Kombatantów

Przybliżony koszt:
30 000,00 PLN


Głosowanie zakończone w dniu 25.10.2015.

O projekcie

Komórka odpowiedzialna za realizację projektu:

Wydział Gospodarki Komunalnej

Katarzyna Huptys - naczelnik

UM, III piętro, p. 302

tel.: 32 210 449 39 46

 

Projekt dotyczy wykonania nakładki asfaltowej na jednej z bocznych odnóg w końcowej części ul. Kombatantów prowadzącej do paru budynków prywatnych, ale również w mojej ocenie do jednych z wizytówek gminy, jaką jest przytulisko dla koni oraz innych zwierząt gospodarskich "Przystań Ocalenie", istniejącego w tamtej lokalizacji od 2001r.

Od lat droga, szczególnie po ulewach, popada w coraz większą ruinę. Mieszkańcy tego odcinka na własną rękę próbują dbać o odpowiedni stan nawierzchni, ale z powodu braku odpowiednich środków z marnym skutkiem. Biorąc szczególnie pod uwagę liczne grupy dzieci, młodzieży jak i sympatyków zwierząt licznie odwiedzających to specyficzne miejsce jakim jest "Przystań Ocalenie" w mojej ocenie należało by szczególnie zadbać o ten odcinek drogi, tak, żeby jedno z największych tego typu przytulisk dla zwierząt w Polsce było pozytywnie kojarzone z wizerunkiem gminy, jako właściciela drogi dojazdowej. Szczególnie w okresie jesieni i wiosny droga jest błotnistą mazią, która skutecznie uniemożliwia możliwość jej użytkowania, sprawiając uciążliwość zarówno dla mieszkańców znajdujących się tam domów prywatnych, jak i osób chcących odwiedzić prowadzone tam przytulisko.

Przytulisko "Przystań Ocalenie" oprócz ważnej funkcji edukacyjnej jaka jest tam prowadzona, działa również z pożytkiem dla całej gminy. Jest miejscem zatrudnienie dla mieszkańców, jest miejscem zbytu płodów rolnych dla okolicznych rolników, znajdując się przy jednej z głównych dróg rowerowych promuje gminę a osoby odwiedzające przytulisko z dalszych rejonów Polski i świata, dają możliwość zarobić lokalnym firmom korzystając z bazy noclegowej zlokalizowanej na terenie gminy, restauracji oraz innych atrakcji zlokalizowanych na terenie gminy podczas swojego często kilkudniowego pobytu.

Wykonanie nowej porządnej nakładki asfaltowej z pewnością wpłynie na jeszcze lepszy wizerunek gminy doceniając społeczną działalność jaka jest prowadzona na jej terenie.