Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

8/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/OGÓLNOGMINNE/Zakup sprzętu wodnego oraz samochodu transportowego dla Uczniowskiego Klubu Sportowego PlessWave w celu prowadzenia szkoleń i obozów żeglarskich oraz zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Pszczyna

Przybliżony koszt:
100 000,00 PLN


O projekcie

Komórka Urzędu Miejskiego w Pszczynie odpowiedzialna za weryfikację merytoryczną projektu:

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

Dariusz Zuber - dyrektor

ul. Basztowa 4

tel. 32 210 38 77

 

Drodzy Państwo!

 

Uczniowski Klub Sportowy PlessWave, działa na terenie naszego miasta od prawie trzech lat. Nieustannie się rozwijamy, idziemy z duchem czasu i staramy się zapewnić pszczyńskiej młodzieży jak najwięcej możliwości. W naszym klubie aktywnie działa około 50 dzieci i młodzieży w wieku od 6 – 18 lat, 7 instruktorów i kilkunastu wolontariuszy. Organizujemy kursy, szkolenia, obozy, rejsy, spływy oraz dajemy dzieciom możliwość spędzania wolnego czasu w pożyteczny i aktywny sposób. Aktywnie współpracujemy z innymi organizacjami z naszego miasta takimi jak 4 Harcerska Drużyna Wodna, II Szczep Harcerski „Chmura” czy UKŻ MORIS Pszczyna.

 

W naszym projekcie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 planujemy zakup:

 

- Łodzi ratowniczej typu RIB wraz z silnikiem zaburtowym oraz przyczepą transportową – podczas naszych zajęć stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież zawsze są pod czujnym okiem instruktorów i ratowników wodnych. Zakup łodzi ratowniczej pomoże nam zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas szkoleń żeglarskich i wioślarskich oraz zajęć na wodzie. Łódź będzie również wykorzystywana do organizowanych przez nas szkoleń motorowodnych.

- Jachtu typu Omega – regaty w klasie „Omega” są bardzo popularne w Polsce i na naszych lokalnych akwenach. Chcielibyśmy zapewnić młodzieży rozwój żeglarski pod względem pływania regatowego i dać możliwość reprezentowania naszego regionu na regatach w całej Polsce.

- Samochodu transportowego Volskwagen Transporter T5 – działalność w zakresie sportów wodnych jest związana z nieustannym transportem i wodowaniem sprzętu wodnego na różnych akwenach. Posiadanie własnego samochodu umożliwi nam transport nie tylko łodzi, ale również osób (samochód 9-io osobowy) podczas obozów, spływów, regat czy zajęć.


Zakup tego sprzętu zapewni poszerzenie oferty naszego klubu oraz polepszenie jakości i bezpieczeństwa organizowanych przez nas wyjazdów i zajęć. 

Naszym celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży z naszej gminy aktywności sportowych, oraz pomóc im zagospodarować czas wolny w przyjemny i pożyteczny sposób. Ważne dla nas jest to, by z naszej oferty mogły skorzystać wszystkie dzieci niezależnie od sytuacji materialnej, dlatego zawsze staramy się pozyskiwać dodatkowe środki i sprzęt zmniejszając znacząco koszty wyjazdów. Realizacja tego projektu umożliwi młodzieży rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz pozwoli na podnoszenie ich kwalifikacji i umiejętności z zakresu żeglarstwa, które jest bardzo ważnym elementem sportowym w naszej gminie.

Poniżej prezentujemy Państwu filmy oraz zdjęcia z zajęć i wyjazdów zorganizowanych przez nasz klub przy współpracy z 4. HDW z Pszczyny:

- Rejs Mazurski 2017

- Rejs żaglowcem S/Y Zawisza Czarny 2016

- Spływ rzeką Odrą z Raciborza do Wrocławia 2016

- Obóz w Krynicy Morskiej 2015

 

Prosimy o TWOJE wsparcie. TWÓJ jeden głos to nowe możliwości dla naszej młodzieży - młodzieży, której chce działać, tworzyć, zmieniać i pomagać!

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku: www.facebook.com/plesswave