Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

2/ LOKALNE/Osiedle Stare Miasto/Zakup regałów bibliotecznych oraz utworzenie multimedialnego centrum edukacji i rozrywki dla dzieci i młodzieży dla MPBP w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 1

Przybliżony koszt:
54 300,00 PLN


O projekcie

Jednostka odpowiedzialna za weryfikację merytoryczną projektu:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

Teresa Musik - dyrektor

ul. Piastowska 1

tel. 32 210 42 44

 

Realizacja projektu pozwoli na stworzenie nowej, przyjaznej czytelnikom i mieszkańcom infrastruktury Biblioteki. W ramach projektu chcemy zakupić nowe regały, które zastąpią stare i niestabilne umeblowanie zagrażające bezpieczeństwu użytkowników.

Dodatkowo w pomieszczeniu z literaturą dla dzieci i młodzieży stworzymy multimedialne centrum edukacji i rozrywki dla dzieci i młodzieży. W tym celu zakupimy konsolę Playstation z grami interaktywnymi, 1 zestaw komputerowy z oprogramowaniem oraz niezbędne umeblowanie.

Zakup nowych regałów zlikwiduje problem ciasnoty i niekomfortowego korzystania z Biblioteki Centralnej. Zmiana umeblowania odświeży wizerunek biblioteki oraz przyciągnie nowych użytkowników. Zakup multimediów i mebli do multimedialnego centrum edukacji i rozrywki, pozwoli na stworzenie w pomieszczeniu z literaturą dziecięcą nowoczesnej, przyjaznej dzieciom i młodzieży przestrzeni, w której młodzi użytkownicy będą mogli aktywnie spędzać czas, zarazem bawiąc się i ucząc.