Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

21/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/LOKALNE/STUDZIENICE/"Bezpieczne, estetyczne podwórko szkolne"- zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach (II etap projektu: Budowa boiska wielofunkcyjnego, ogólnodostępnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy ZSP w Studzienicach)

Przybliżony koszt:
70 878,00 PLN


O projekcie

Komórka odpowiedzialna za realizację projektu:

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych

Monika Kalkowska - naczelnik

UM, I piętro, p. 121

tel. 32 449 39 32

 

Nasz projekt jest II etapem rozpoczętej w 2015 roku inwestycji finansowanej z Budżetu Obywatelskiego 2015, która zyskała szerokie poparcie społeczne (aktualny projekt techniczny na całe zadanie jest w posiadaniu gminy Pszczyna). W roku 2003 wybudowano przy ZSP w Studzienicach salę gimnastyczną, ale zabrakło wówczas finansów na zagospodarowanie terenu wokół sali i szkoły.

Obecnie teren podwórka jest nierówny, nieregularnie utwardzony betonem i kruszywem, stan utwardzenia jest zły i nie zapewnia należytego bezpieczeństwa i komfortu 280 dzieciom i ich rodzicom, którzy codziennie przechodzą tędy, by dostać się do szkoły, przedszkola, boiska i placu zabaw.

 

Co chcemy zrobić w ramach naszego projektu?

 

a) Utwardzić powierzchnię gruntu kruszywem i kostką betonową (o grubości 6 cm - 100 m2 i 8 cm – 340 m2);

b) Wyremontować ogrodzenie drewniane – 80 m (wypełnienie z desek gr. 2,2 cm, szer. 7 cm i dł. 170 cm) oraz wymienić bramę wjazdową;

c) Zamontować ławki (4 szt.), kosze na śmieci (3 szt.), stojaki na rowery (10 szt. na pięć rowerów każdy);

d) Zamontować tablicę z wynikami sportowymi przy boisku;

e) Wykonać zagospodarowanie zieleni (prace ogrodnicze, wykonanie nasadzeń itp.)

 

Głęboko liczymy, że w momencie, kiedy ruszy tegoroczne głosowanie na projekty zgłoszone do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, rozpocznie się już budowa ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego boiska przy szkole w Studzienicach. Nasz pierwszy, wygrany w ramach BO ubiegłoroczny projekt zakłada budowę boiska poliuretanowego, na którym będzie możliwa gra w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Wokół boiska powstanie ogrodzenie z piłkochwytami, a obok - skocznia i rozbieg do skoku w dal. Zagospodarowanie terenu przy szkole jest niezbędne do poprawy bezpieczeństwa użytkowników, a także estetyki tego miejsca. Liczymy na Państwa głosy!

Autorki wniosku

 

Na poniższych zdjęciach możecie Państwo zobaczyć, jak obecnie wygląda szkolne podwórko. Pomóżcie nam je zmienić!