Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

22/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/LOKALNE/ŁĄKA/Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci poprzez realizację zajęć artystyczno-ruchowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 9 w Łące. Projekt Pn. "kreatywnie, twórczo, ruchowo - znaczy zdrowo!" - druga edycja

Przybliżony koszt:
60 000,00 PLN


Głosowanie zakończone w dniu 25.10.2015.

O projekcie

Komórka odpowiedzialna za realizację projektu:

Pszczyński Zarząd Edukacji

Sławomir Kowalski - dyrektor

ul. Zdrojowa 4

tel.: 32 210 21 93

 

Szanowni Państwo,

ubiegłoroczny projekt, który zyskał duże poparcie  mieszkańców gminy Pszczyna w Budżecie Obywatelskim 2015,  w chwili obecnej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łące i realizuje się z powodzeniem.

Pierwsza edycja zajęć pokazuje, że jest to idealny sposób, aby dziecko mogło rozwijać zainteresowania, uczyć się rzeczy, na które w szkole nie ma czasu czy możliwości, albo po prostu spędzać czas na świetnej zabawie. Dzięki uczestnictwu w zajęciach pozalekcyjnych dziecko poznaje rówieśników o podobnych zainteresowaniach, uczy się funkcjonować w grupie, nawiązuje znajomości, poznaje siebie – swoje zainteresowania. Ponadto uczy się organizować sobie czas, dzieląc go między obowiązki i przyjemności, poznaje sposób radzenia sobie ze stresem – wykonywanie czynności, które sprawiają radość, zmuszają do kreatywności i  twórczego myślenia. Jest to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania nudzie i wspomagania osobistego rozwoju.

Tegoroczny projekt do Budżetu Obywatelskiego 2016  jest kontynuacją zajęć pozalekcyjnych,  które w chwili obecnej odbywają się w placówce oświatowej w Łące. W szerokim wachlarzu propozycji w pierwszej połowie 2016 roku, dzieci znajdą następujące możliwości spędzania czasu wolnego:

1.    Zajęcia szachowe

2.    Rytmika

3.    Gimnastyka korekcyjna

4.    Zumba

5.    Taniec nowoczesny

6.    Zajęcia plastyczne

7.    Lego robotyka

8.     Zajęcia ceramiczne

9.     Zajęcia teatralne

Jeśli projekt ten zyska poparcie mieszkańców, przedszkolaki i uczniowie z szkoły w Łące będą mogły nadal rozwijać swoje zdolności i zainteresowania w 2016 roku. Poniżej mała galeria obrazująca dotychczasowe zajęcia.

Wspólnie możemy sprawić, by czas pozalekcyjny naszych dzieci był ciekawy.

Licząc na Wasze głosy, pozdrawiam.

Kinga Pławecka- Bratek