Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

26/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/LOKALNE/ŁĄKA/Zagospodarowanie terenu wokół "Serca Wsi" w Łące - etap I

Przybliżony koszt:
43 000,00 PLN


Głosowanie zakończone w dniu 25.10.2015.

O projekcie

Komórka odpowiedzialna za realizację projektu:

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

Dariusz Zuber - dyrektor

ul. Basztowa 1

tel.: 32 210 38 77

 

Projekt ma być zrealizowany w Łące przy ul. Turystycznej. Powyższa działka zabudowana jest tzw. „Sercem Wsi” a także budynkiem zaplecza boiska sportowego oraz budynkiem starej szkoły.

Projekt w I etapie polegać będzie na wykonaniu projektu budowlanego wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami. Na podstawie powstałego projektu w I etapie zostanie zdemontowane istniejące ogrodzenie, następnie wykonane zostanie nowe kompletne ogrodzenie panelowe z siatki zgrzewanej (wysokość 150cm) wraz z podmurówką, montaż bramy przesuwnej (szer. ok 4m) oraz furtek co pozwoli zamknąć teren.

W kolejnych etapach w oparciu o projekt budowlany zostanie położona nowa nawierzchnia z kostki betonowej na placu przed sceną oraz zostanie utworzony wokół placu teren zielony z nasadzeniem roślinności. Dodatkowo na placu zostanie wykonane pole do gry w „klasy” oraz „chłopka”.

Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 939 (ul. Turystyczna) zaprojektowany i nasadzony zostanie szpaler zieleni izolacyjnej. Teren pomiędzy budynkiem „starej szkoły” oraz drogą od strony zachodniej zostanie uprzątnięty oraz wyposażony w urządzenie typu ścieżka zdrowia (np. plaster miodu) lub mały plac zabaw.

„Serce Wsi” jak i teren wokół wykorzystywany jest zarówno przez dzieci uczęszczające do pobliskiej szkoły i przedszkola gdzie realizują zajęcia sportowe, muzyczne, teatralne i inne. Co roku organizowany jest Piknik Szkolny gdzie dzieci prezentują swoje talenty. W okresie letnim „Serce Wsi” i przyległy teren wykorzystywany jest przez sportowców, związek Górnoślązaków, strażaków oraz inne stowarzyszenia do organizacji festynów oraz innych imprez okolicznościowych i kulturalnych. Jest to miejsce spotkań mieszkańców, służy nie tylko mieszkańcom naszego sołectwa ale również osobą odwiedzającym Łąkę bowiem znajduje się na trasie prowadzącej nad Zbiornik Goczałkowicki i stanowi przystanek dla licznych rowerzystów.  

 

Autorzy projektu: Michał Ziebura, Dariusz Grajcarek