Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

65/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/LOKALNE/OSIEDLE PIASTÓW/"Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji" - rozszerzenie funkcji istniejącego placu zabaw poprzez instalację dodatkowych urządzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych"

Przybliżony koszt:
106 623,00 PLN


Głosowanie zakończone w dniu 25.10.2015.

O projekcie

Komórka odpowiedzialna za realizację projektu:

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

Dariusz Zuber - naczelnik

ul. Basztowa 1

tel.: 32 210 38 77

 

W ramach proponowanego projektu, teren istniejącego placu zabaw między ulicą Dobrawy a Bielską, planuje się wyposażyć dodatkowo w urządzenia, które uatrakcyjnią obecny plac, rozszerzą grupę jego użytkowników służąc szerokiej grupie  społeczności.

 

      Rozszerzenie funkcji istniejącego placu zabaw poprzez instalację dodatkowych urządzeń  stworzy atmosferę do integracji wielopokoleniowej. Osiedle Piastów to dynamicznie rozbudowujące się osiedle zamieszkiwane przez rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne i starsze. Teren głównie pod zabudowę mieszkaniową i handlową, z ograniczonymi możliwościami spędzania wolnego  czasu dla dzieci, młodzieży i starszych.

 

 

       Zagospodarowanie przedmiotowego terenu zmieni charakter osiedla, to szansa na spędzanie wolnego czasu poza oglądaniem telewizji i przed komputerem. Dodatkowo wyposażony plac to możliwość dla w/w grupy osób lepszego rozwoju fizycznego, poprawy kondycji fizycznej, rozwijania pasji i zainteresowań. Rodzaj proponowanych urządzeń pozwoli korzystać z placu praktycznie przez cały rok.

 

 

       Wśród beneficjentów projektu znajdą się różnorodne wiekowo grupy mieszkańców osiedla Piastów -  rozpoczynając od rodziców z dziećmi od najmłodszych lat, poprzez młodzież, osoby dorosłe i starsze, po osoby niepełnosprawne. Kryterium społeczno-  zawodowe, płeć czy miejsce zamieszkania nie mają w przypadku niniejszego projektu znaczenia. Z pewnością najczęstszymi użytkownikami będą mieszkańcy osiedla Piastów, ale atrakcyjność tego miejsca przyciągnie też osoby spoza jego terenu.

 

 

Planuje się zakup i montaż następujących urządzeń:

 

 

- huśtawki typu ptasie gniazdo,

 

 

- piłkarzyki betonowe do gry na zewnątrz,

 

 

- stół betonowy do gry w ping ponga,

 

 

- karuzelę tarczową,

 

 

- huśtawki z siedziskiem typu koszyk,

 

 

- ślizgawkę ze schodami wejściowymi, drabinką wejściową i rurą strażacką,

 

 

- dodatkowe elementy siłowni:

 

 

   wyciskanie siedząc podwójnie,

 

 

    biegacz podwójny,

 

 

- elementy wyposażenia komunalnego:

 

 

   ławę betonową podwójną,

 

 

   z oparciami i stołem pośrodku, kosze na śmieci.

 

 

 Obecnie istniejący plac zostanie obsadzony drzewami, krzewami i kwiatami, które zapewnią cień i intymność; dodając temu miejscu uroku.

 

 

        Bardzo serdecznie prosimy mieszkańców osiedla Piastów i nie tylko o oddanie głosu na nasz projekt i z góry bardzo dziękujemy.