Pszczyna Budżet Obywatelski

Edycja 2020

/ Głosuj /
/ Dokumenty do pobrania /

9/ TEN PROJEKT WYBRALIŚMY/OGÓLNOGMINNE/Zakup łodzi typu DZ w celu prowadzenia szkoleń i obozów żeglarskich dla harcerzy z 4 Harcerskiej Drużyny Wodnej im. Jana z Kolna w Pszczynie oraz zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Pszczyna

Przybliżony koszt:
90 000,00 PLN


O projekcie

Komórka odpowiedzialna za realizację projektu:

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

Dariusz Zuber - dyrektor

ul. Basztowa 1

tel.: 32 210 38 77

 

Drodzy Państwo! 

4 Harcerska Drużyna Wodna im. Jana z Kolna w Pszczynie, działa na terenie naszego miasta już od 11 lat. Nieustannie się rozwijamy, idziemy z duchem czasu i staramy się zapewnić pszczyńskiej młodzieży jak najwięcej możliwości. Organizujemy kursy, szkolenia, obozy, rejsy, spływy oraz dajemy dzieciom możliwość spędzania wolnego czasu w pożyteczny i aktywny sposób. 

Łódź typu DZ to jednostka mieczowa, wiosłowo-żaglowa, która dzięki swoim wymiarom jest bardzo bezpieczna, pozwala zabrać na pokład nawet do 12 osób i świetnie nadaje się do szkoleń żeglarskich. Posiadanie takiej jednostki sprawi, iż będziemy mogli zacząć szkolenia dzieci młodszych. Ze względów bezpieczeństwa do szkolenia najmłodszych potrzebna jest nam duża łódź. Pragniemy również propagować wśród dzieci i młodzieży z naszej gminy aktywności sportowe, oraz pomóc im zagospodarować czas wolny w przyjemny i pożyteczny sposób. Realizacja tego zadania umożliwi młodzieży rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz pozwoli na podnoszenie ich kwalifikacji i umiejętności z zakresu żeglarstwa, które jest bardzo ważnym elementem sportowym w naszej gminie. Łódź będzie także użytkowana podczas obozów harcerskich, co pozwoli uniknąć kosztów wypożyczania sprzętu i sprawi, że będziemy mogli organizować dla dzieci jeszcze tańsze obozy. Z DZety korzystać będą mogły w celach rekreacyjno-sportowych również dzieci i młodzież szkolna, członkowie organizacji oraz kół zainteresowań działających na terenie gminy Pszczyna, których mamy przyjemność często gościć na naszej stanicy w Wiśle Wielkiej.

Na filmie z Akcji Letniej 2014 oraz zdjęciach prezentujemy nasze działania i pasje. Na ostatnim zdjęciu można zobaczyć jak wygląda łódź typu DZ.

Prosimy o TWOJE wsparcie. TWÓJ jeden głos to nowe możliwości dla naszej młodzieży - młodzieży, której chce działać, tworzyć, zmieniać i pomagać!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku:   www.facebook.com/4hdwpszczyna